Razem Dla Dzieci

.

Podczas spotkania klubowego członków SP9KAT i SP9KOZ powstał pomysł, inspirowany prezentacją Darka SP9ETE pokazaną w dniu 2 stycznia na spotkaniu noworocznym w Pałacu Czeczów w Kozach, organizacji podróży połączonej z wyprawą DX-ową.

„Celem wyprawy będzie pomoc chorym dzieciom z powiatu bielskiego poprzez współpracę z Fundacją „Razem Dla Dzieci”. Krótkofalowcy zamierzają nawiązać bardzo wiele łączności radiowych z krótkofalowcami z całego świata nadając m.in. z Gór Białych, a poprzez swoją stronę internetową zachęcić korespondentów radiowych do pomocy na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.” – proponuje Darek Pegza (SP9ETE). 
Link:  http://www.razemdladziecibielsko.org.pl

Program wyprawy.

 

18.04.2015r.

Przelot Katowice-Chania

Przejazd wynajętym samochodem osobowym do małej wsi Tsikalaria (8 km od Kissamos/Kastelii – północno-zachodnia Kreta) dystans z lotniska w Chani ok. 60 km. Aklimatyzacja i nocleg w wynajętym tradycyjnym domu kretańskim z kamienia we wsi Tsikalaria. (Wszystkie 7 noclegów i stacja bazowa w w/w miejscu). Wyżywienie przygotowywane we własnym zakresie z produków regionalnych zakupionych od miejscowej ludności.

19-24.04

W czasie pobytu klubowicze będą prowadzić łączności na pasmach KF – IOTA EU015.

19-24.04

Dla chętnych kilkugodzinne/całodniowe wycieczki samochodowo-piesze i praca portable QRP z następujących miejsc:

  • Góry Białe (taras schroniska Kallergi ok. 1600 m npm), okoliczne szczyty Koukoule 1629 m npm, bez nazwy 1828 m npm, szczyt Melindaou 2133 m npm (wybór miejsca w zależności od pogody i ewentualnie zalegającego śniegu) – niesamowite widoki na najdłuższy Wąwóz Europy – Samaria,
  • okoliczne pagórki z kościołami prawosławnymi 400-869 m npm w okolicy Tsikalarii
  • Półwysep Gramvousa, Laguna Balos, Wyspa Gramvousa z ruinami zamku
  • Plaża Elefonisi – unikalny kolor piasku różowy, turkusowe morze Libijskie
  • 25.04 Powrót do Chani i przelot powrotny do Katowic.
TKS, 73 de SP9ETE

Prezentacja