Zapraszamy do klubu

Polecany

Dla wszystkich zainteresowanych techniką radiokomunikacyjną drzwi naszego klubu stoją otworem. Pomożemy uzyskać Ci licencję oraz poradzimy odnośnie sprzętu radioamatorskiego. Dysponujemy wysokiej klasy radiostacją ,która pozwoli nawiązać Ci łączność z całym światem i poznać wielu ciekawych ludzi.

Wszystkich sympatyków łączności na falach eteru zapraszamy na spotkania klubowe, które odbywają się w każdy roboczy pierwszy i czwarty czwartek miesiąca. Pierwszy czwartek od godziny 15:00, czwarty czwartek od godziny 17:00.

 

 

Nasz adres:

Klubowe QRG: 145.250MHz
ul. Adama Asnyka 30 – na terenie Gimnazjum nr 16
Bielsko – Biała

Razem Dla Dzieci

.

Podczas spotkania klubowego członków SP9KAT i SP9KOZ powstał pomysł, inspirowany prezentacją Darka SP9ETE pokazaną w dniu 2 stycznia na spotkaniu noworocznym w Pałacu Czeczów w Kozach, organizacji podróży połączonej z wyprawą DX-ową.

„Celem wyprawy będzie pomoc chorym dzieciom z powiatu bielskiego poprzez współpracę z Fundacją „Razem Dla Dzieci”. Krótkofalowcy zamierzają nawiązać bardzo wiele łączności radiowych z krótkofalowcami z całego świata nadając m.in. z Gór Białych, a poprzez swoją stronę internetową zachęcić korespondentów radiowych do pomocy na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.” – proponuje Darek Pegza (SP9ETE). 
Link:  http://www.razemdladziecibielsko.org.pl

Program wyprawy.

 

18.04.2015r.

Przelot Katowice-Chania

Przejazd wynajętym samochodem osobowym do małej wsi Tsikalaria (8 km od Kissamos/Kastelii – północno-zachodnia Kreta) dystans z lotniska w Chani ok. 60 km. Aklimatyzacja i nocleg w wynajętym tradycyjnym domu kretańskim z kamienia we wsi Tsikalaria. (Wszystkie 7 noclegów i stacja bazowa w w/w miejscu). Wyżywienie przygotowywane we własnym zakresie z produków regionalnych zakupionych od miejscowej ludności.

19-24.04

W czasie pobytu klubowicze będą prowadzić łączności na pasmach KF – IOTA EU015.

19-24.04

Dla chętnych kilkugodzinne/całodniowe wycieczki samochodowo-piesze i praca portable QRP z następujących miejsc:

  • Góry Białe (taras schroniska Kallergi ok. 1600 m npm), okoliczne szczyty Koukoule 1629 m npm, bez nazwy 1828 m npm, szczyt Melindaou 2133 m npm (wybór miejsca w zależności od pogody i ewentualnie zalegającego śniegu) – niesamowite widoki na najdłuższy Wąwóz Europy – Samaria,
  • okoliczne pagórki z kościołami prawosławnymi 400-869 m npm w okolicy Tsikalarii
  • Półwysep Gramvousa, Laguna Balos, Wyspa Gramvousa z ruinami zamku
  • Plaża Elefonisi – unikalny kolor piasku różowy, turkusowe morze Libijskie
  • 25.04 Powrót do Chani i przelot powrotny do Katowic.
TKS, 73 de SP9ETE

Prezentacja